PROGRAM "OD GROSIKA DO ZŁOTÓWKI" W NASZEJ SZKOLE

Informujemy, że  klasy drugie naszej szkoły biorą udział w programie o finansach i przedsiębiorczości pn. „Od grosika do złotówki”. Tematyka tego ciekawego projektu koncentruje się wokół podstawowych pojęć dotyczących finansów i przedsiębiorczości (pieniądze, zarabianie, racjonalne wydawanie pieniędzy, oszczędzanie, inwestowanie). Dotyczy także szeroko pojętego bezpieczeństwa, trafnego przewidywania i sposobów unikania różnych ryzyk.

Główne cele programu to:

• nabycie przez dzieci umiejętności gospodarowania pieniędzmi, ustalania priorytetów przy ich wydawaniu lub oszczędzaniu,
  • nabycie przez uczniów wiedzy o finansowych aspektach niebezpiecznych zdarzeń ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka i bezpiecznych zachowań.

Podróżując przez 10 miesięcy z Grosikiem po galaktyce Finanse i Oszczędzanie, dzieci będą uczyć się zasady zarządzania własnymi finansami.

Poznają nominały i wartość pieniędzy, sposoby ich zarabiania, zasady racjonalnego ich wydawania, formy i sposoby oszczędzania, podstawowe zasady poruszania się w świecie bankowości i finansów.

Nauczą się podejmowania odpowiedzialności za decyzje finansowe i bycie świadomym konsumentem.

Będą kształtować m.in. takie nawyki jak: dbanie o własne zdrowie i bezpieczeństwo, poszanowanie własności oraz rozumienie sytuacji finansowej rodziny.
W trakcie podróży z Grosikiem dzieci poznają także pojęcia z zakresu bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni, a zwłaszcza ochrony własnej tożsamości.

Zapraszamy Rodziców do towarzyszenia dziecku w tej niezwykłej wyprawie po świecie finansów i bezpieczeństwa.

Uczeń zgodnie  założeniami programu, po powrocie do domu będzie zadawał pytania dotyczące tematyki omawianej na zajęciach.

Takie rozmowy sprzyjać będą temu, by Rodzice stali się dla swoich dzieci pierwszymi autorytetami w zakresie gospodarowania finansami oraz ekspertami w dziedzinie bezpieczeństwa.

Więcej na temat tego programu można przeczytać na https://od-grosika-do-zlotowki.junior.org.pl/