AKCJA "5 PORCJI ZDROWIA W SZKOLE" W KLASIE 2A

28 listopada 2018 r. dzieci z klasy 2A wzięły aktywny udział w ogólnopolskiej akcji „5 porcji zdrowia w szkole”. Najpierw obejrzały prezentację o zasadach prawidłowego żywienia, poznały etapy powstawania soku oraz składniki mineralne warzyw, owoców i soków. W tym dniu dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów ulubione świeże owoce zarówno krajowe, jak i egzotyczne. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Wszyscy dokładnie umyli ręce, potem ubrali fartuszki, a następnie przystąpili do krojenia, przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Sałatki wyszły smakowicie.
Dzieci z uśmiechem degustowały również soki ze szpinaku, jarmużu, buraka i marchewki z dodatkiem różnych owoców, które przygotowała mama Anielki, pani Agata Jakubczyk, której serdecznie dziękujemy. To była istnie warzywno-owocowa uczta. Nawet pani wicedyrektor Elżbieta Węgrzyn – Wąworek, która zajrzała do klasy ze smakiem, kosztowała sok ze szpinaku, zachęcając dzieci do zdrowego odżywania się. To był kolejny wyjątkowy dzień.