XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA "PIĘKNA I NIEPODLEGŁA"

15 listopada 2018 r. uczniowie klas ósmych - Wiktoria Zięba oraz Igor Ryglowski  wzięli udział w XIV Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Piękna i Niepodległa”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Świdnicy. Uczestnicy konkursu, przedstawiciele świdnickich i okolicznych szkół podstawowych, prezentowali utwory związane z historią, kulturą, życiem społecznym i geografią Polski, włączając się tym samym w obchody setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Jury w składzie: Bożena Kuźma, Anna Pietrzak i Mariusz Kozłowski oceniało występy uczniów pod kątem poprawności czytania, dykcji, modulacji, intonacji, interpretacji oraz doboru tekstu. Miło nam poinformować, że w gronie zauważonych i docenionych  przez jurorów uczestników znaleźli się reprezentanci naszej szkoły. Wiktoria Zięba otrzymała nagrodę, a Igor Ryglowski został wyróżniony.

Serdecznie gratulujemy sukcesów.