"GANG SŁODZIAKÓW" Z KLASY 2A

W klasie 2A zakończyła się akcja czytelnicza "Gang Słodziaków”, której celem było wypracowanie u dzieci nawyku codziennego czytania. A wszyscy wiemy, że czytanie pełni ważną rolę w rozwoju każdego dziecka, ponieważ pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć i koncentrację oraz uczy samodzielnego myślenia. Wszystkie dzieci otrzymały albumy z drzewkiem, na którym wklejały naklejki Słodziaków. Dzieci każdego dnia miały czytać głośno przez 20 minut tekst ulubionej książki. Rodzice czuwali nad prawidłowym przebiegiem akcji składając podpis w okienkach na drzewie. W nagrodę za uzbieranie kompletu naklejek dzieci otrzymały kolorowe książki o różnorodnej tematyce, które mają zachęcić dzieci do rozwijania kompetencji czytelniczych i poszerzania wiedzy o otaczającym świecie.