KANGUR MATEMATYCZNY - 2018 WYNIKI!

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera OHallorana. W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.
W 1994 roku zostało utworzone towarzystwo Kangourou Sans Frontières skupiające organizatorów konkursu z wszystkich krajów. Na corocznym walnym zgromadzeniu ustala ono szczegóły najbliższej edycji konkursu i między innymi wybiera ostateczne zestawy zadań konkursowych.
W tym roku  w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM "KANGUR MATEMATYCZNY 2018" wyróżnieni zostali następujący uczniowie naszej szkoły:

KATEGORIA - MALUCH

uczniowie klasy trzeciej