LEKCJA SAMORZĄDNOŚCI - WYBORY DO SAMORZĄDU SZKOLNEGO

Czerwiec to miesiąc, w którym kończy pracę bieżący skład Samorządu Uczniowskiego. W związku z tym od początku miesiąca rozpoczęła się w szkole kampania wyborcza. Uczniowie przygotowali ulotki, plakaty, tworzyli koalicje, hasła wyborcze i agitowali do wyborów. Stworzono ordynację wyborczą, karty do głosowania, przyszykowano lokal i wybrano komisję skrutacyjną tak, by społeczność uczniowska mogła przystąpić do wyborów. Zachowano zasadę tajności, równości i powszechności głosowania. Po przeliczeniu głosów komisja przedstawiła protokół z wyborów. Zarząd Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2018/2019 utworzą: Wiktoria Zięba kl. 7d, Igor Ryglowski kl. 7a oraz Kamila Pudłowska kl. 6d. GRATULUJEMY!