PRAWDZIWI PALEONTOLODZY W KLASIE 1B

19 czerwca 2018 r. uczniowie klasy 1B wzięli udział w ciekawych warsztatach geologicznych „Odkrywamy skamieniałości”. Warsztaty były podsumowaniem cyklu lekcji związanych  z tematem dinozaurów.

Dzieci zostały podzielone na 5 grup: Łodziki, Belemnity, Amonity, Trylobity i Dinozaury. Praca w grupach polegała na metodzie stacyjnej, więc wszystkie dzieci miały do wykonania pięć zadań. Pierwszaki malowały gipsowe amonity i trylobity brokatowymi temperami. Rozwiązywały łamigłówki geologiczne i grały w geologiczne memory. Wycinały i sklejały figury przypominające swym kształtem diament i piryt. Ale najlepszą zabawą okazało się wydobywanie skamieniałości z kul piaskowo – gipsowym przy użyciu młotka, przecinaka i pędzelka.

Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w warsztatach. Chętnie wykonywali powierzone im w grupach zadania, które były odkrywcze i rozbudzały dziecięcą ciekawość.