MARATON MATEMATYCZNO-FIZYCZNY W ÓSEMCE JUŻ ZAKOŃCZONY!

Uczniowie klas VII podjęli wyzwanie i "zmierzyli się ze swoimi szkolnymi lękami". W określonym czasie musieli kreatywnie rozwiązać zadania fizyczne i matematyczne. Działali w parach przy różnej aurze. Zaczynaliśmy konkurs w mżawce, a kończyliśmy 3 część w pełnym słońcu.
Wszyscy uczestnicy Maratonu odpowiadali na pytania związane z życiem codziennym człowieka, ale tym razem, jak przystało na zawody, ważny był też czas realizacji zadań. Bieg, szybkie rozwiązywanie mnożących się problemów z matematyki i „świata fizyki” wyczerpały siły uczniów… W trakcie krótkiej przerwy „między wiadomym i nieznanym” uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek: pyszne ciasto, słodkości i napoje. Po uzupełnieniu energii ruszyliśmy do kolejnej części Maratonu … Wszyscy uczniowie ukończyli konkurs.
Najlepsi z najlepszych okazali się uczniowie klasy VII a:

Michał Bartela i Miłosz Sznajder (I nagroda).

Kolejne miejsca zajęły pary:

- uczennice klasy VII b Olimpia Pijanowska i Izabela Bator (II nagroda),

- uczniowie klasy VII d Wiktoria Zięba i Antoni Złotnicki (III nagroda).

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone 21.06.2018 r. na apelu szkolnym.

Wszystkim uczestnikom Maratonu dziękujemy za wspaniałą „zabawę” i gratulujemy odwagi w podjęciu rzuconego wyzwania.

Organizatorzy konkursu: p. Anna Bukowska, p. Wioletta Walczak, p. Teresa Kosińska