OBCHODY ROKU IRENY SENDLEROWEJ

11 czerwca 2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 wzięli udział w miejskich obchodach Roku Ireny Sendlerowej. W godzinach porannych, podczas odsłonięcia pamiątkowej tablicy przy rondzie Ireny Sendlerowej, uczniowie klas 4, 6, 7 mieli okazję spotkać się z Rzecznikiem Praw Dziecka - Panem Markiem Michalakiem oraz poznać córkę wspomnianej bohaterki - Panią Janinę Zgrzembską.

W południe społeczność uczniowska wzięła udział, jako współorganizator, w gali na cześć działaczki z okresu II wojny światowej. Na scenie zaprezentował się chór, pod batutą Pani Kamilli Banaszczyk, który wykonał m.in utwór autorstwa świdnickiego Kawalera Orderu Uśmiechu - Pani Danuty Saul Kawki. Uczennice klasy VII B, Anna Galicka I Olimpia Pijanowska, przeprowadziły ciekawą debatę z zaproszonymi gośćmi, dopytując m.in o ulubioną potrawę Pani Ireny czy sposób spędzania wolnego czasu. Całość dopełniła wystawa prac plastycznych przygotowana przez uczniów szkoły. Na sam koniec wspólnie z zaproszonymi gośćmi wyrecytowano wiersz "Kto Ty jesteś".