ŚWIDNICKA GRYFIADA I SUKCES "ÓSEMKI"!

ŚWIDNICKA GRYFIADA I SUKCES ÓSEMKI!

8 czerwca 2018 roku odbyła się kolejna Świdnicka Gryfiada. Przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych przemaszerowali ulicami miasta, tworząc barwny, historyczny korowód. Można było w nim dostrzec smoka, rycerzy, księżniczki i wiele innych ciekawych postaci. To już szóste plenerowe widowisko Trutnowskiego Smoka i Świdnickiego Gryfa.
Uczniowie naszej szkoły również wzięli w nim udział. Do występu w tej corocznej imprezie naszych aktorów przygotowała Pani Kamilla Banaszczyk. Uczniowie zaprezentowali teksty (scenka i piosenka) oraz muzykę autorstwa Pani Anny Richter i Pani Kamilli Banaszczyk (nauczycielki SP nr 8). Po prezentacjach przedstawicieli świdnickich szkół nasza Ósemkowa Drużyna zdobyła I miejsce i otrzymała imponujący puchar. Jesteśmy dumni z naszych Uczniów. Gratulujemy im tego spektakularnego sukcesu!