ORTOFRAJDĘ CZAS ZAKOŃCZYĆ

7 czerwca 2018 r. zakończył swoją tegoroczną edukacyjną działalność Klub Przyjaciół Ortofrajdy. W tym roku szkolnym w zajęciach KPO uczestniczyli uczniowie klas 3b, 3c, 3d i 3e. Trzecioklasiści przez cały rok szkolny uczyli się polskiej ortografii poprzez zabawę. Materiał obejmował pisownię ó, u rz, ż, h, ch.  Zajęcia były oparte na systemie dydaktycznym o nazwie Kolorowa Ortografia – Ortofrajda p. Lesława Furmagi, polegającym na przypisaniu poszczególnym ortogramom ( tzn. ż, rz, ó, u, h, ch i wyjątkom) stałych kolorów.

Stosowane w trakcie zajęć Klubu Przyjaciół Ortofrajdy wyłącznie aktywne formy pracy sprawiły, że to co trudne, stawało się łatwe i interesujące. Program KPO kładł nacisk na praktyczną znajomość zasad ortografii. Stymulował percepcję wzrokową (zapamiętywanie pisowni wyrazów przedstawionych graficznie za pomocą koloru), uczył koncentracji i  logicznego myślenia.

Zajęcia KPO cieszyły się wśród dzieci dużym zainteresowaniem. Uczniowie bardzo chętnie, z dużym zaangażowaniem, aktywnie i twórczo brali w nich udział. Na ostatnich podsumowujących zajęciach najbardziej ambitni i  aktywni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy.