"PODRÓŻE MAŁE I DUŻE - AUSTRALIA" - ZAJĘCIA W KLASIE 1A

4 czerwca 2018 r. w klasie 1A odbyły się bardzo ciekawe zajęcia, które pozwoliły dzieciom przenieść się 15000 km stąd, do egzotycznego kraju, jakim jest Australia. Zajęcia te przygotowała pani Sylwia Łagoda, mama Szymona, która kilka tygodni temu odbyła podróż do tego niezwykłego kraju.

Pani Sylwia przekazała dzieciom historię odkrycia Australii, opowiadała różne ciekawostki, pokazała zdjęcia, na których były krajobrazy, rośliny, zwierzęta charakterystyczne dla tego kontynentu i ciekawe budowle. Dzieci degustowały australijskie suszone smakołyki, słuchały dźwięków granych na instrumencie zwanym "digerido'', oglądały banknoty, miały możliwość pobawić się oryginalnymi przedmiotami przywiezionymi z podróży. Układały również puzzle, z których powstawała mapka Australii. Na koniec poznały dawną sztukę – malowidła naskalne tworzone przez Aborygenów. Same również ją tworzyły, ozdabiając kolorowymi lakierami przyniesione przez mamę Szymona przedmioty.

Bardzo dziękujemy Pani Sylwii Łagodzie za przeprowadzenie arcyciekawej lekcji, która dostarczyła niezapomnianych wrażeń.