WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS IV DO ZŁOTEGO STOKU

28 maja 2018 r. klasy 4c i 4d wyruszyły wraz z opiekunami na poszukiwanie złota. Idealnym do tego miejscem stała się Kopalnia Złota w Złotym Stoku. Pomimo przejścia sztolni i chodników, rozmów z przewodnikiem i spotkania z alchemikiem nie udało się odnaleźć złotych bryłek.  Po zwiedzeniu podziemnego wodospadu, uczniowie ewakuowali się z kopalni starym, podziemnym Pomarańczowym Tramwajem. W dalszej kolejności udali się na zwiedzanie Średniowiecznego Parku Techniki. Tutaj na własnych mięśniach można było poczuć, jak łatwo jest podnieść 500-kilogramowy kawał drewna, przesunąć kamienny blok czy wypompować wodę ze studni! Czyżby cuda? Nie, technika! Po zakończeniu zwiedzania wymieniano się spostrzeżeniami i nabytymi doświadczeniami przy wspólnym pieczeniu kiełbasek.