UCZNIOWIE KLAS 1B I 1C ODWIEDZILI MUZEUM TKACTWA W KAMIENNEJ GÓRZE

30 maja 2018 r. dzieci z klasy 1B i 1C wybrały się do Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze. Zajęcia pt. ”Jak powstaje tkanina” odbyły się w formie lekcji pokazowej i warsztatów prezentujących historię tkactwa i poszczególne etapy obróbki lnu z wykorzystaniem sprzętów używanych w XIX wieku do przygotowania przędzy i tkanin. Uczniowie dowiedzieli się, z czego robione są ubrania, poznali proces pozyskiwania nici wełnianej i lnianej, zobaczyli, jak niegdyś wyglądały krosna. Lekcja uzupełniona była  bajką animowaną o kreciku, który chciał mieć spodenki z kieszeniami. Uczniowie własnoręcznie skręcali nici lniane, tkali na krośnie, mogli z bliska przyjrzeć się pracy na kołowrotku. Na zakończenie ozdabiali płótno za pomocą drewnianych stempli.

Dodatkową atrakcją wycieczki była wizyta w pracowni konserwatorskiej, gdzie pracuje mama Jędrzeja z klasy 1C. Tam dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się konserwator dzieł sztuki.

Była to bardzo pouczająca i interesująca wycieczka.

KLASA 1B

KLASA 1C