WZRUSZAJĄCY KONCERT DLA MAM W SALI WIDOWISKOWEJ I LO

Jest 21. maja 2018 r.,  godzina 17.00, sala widowiskowa I LO w Świdnicy wypełniona do ostatniego miejsca. Na widowni całe rodziny, a w szczególności goście specjalni – MAMY. To właśnie z okazji Dnia Matki Ósemkowicze przygotowali piękny koncert. Chcą w ten sposób uczcić ten szczególny dzień i wyrazić swoją wdzięczność za matczyną troskę, opiekę i miłość.

Koncert prowadzą Ania Galicka z klasy 7B i Jan Kędzierski z klasy 3C, a każdy występ poprzedzony jest piękną zapowiedzią.

Radosną piosenką pt. „Witajcie w naszej bajce” z filmu Akademia Pana Kleksa witają zebranych uczniowie klas czwartych. Po nich na scenie prezentuje się klasa 3C w żywiołowym tańcu rosyjskim „Kalinka”, a  uczniowie klas 7 wykonują piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Po kolejnej zapowiedzi prowadzących, na scenie pojawiają się uśmiechnięci uczniowie klasy 1C w piosence „Kapelusz Uśmiechmistrza”, a po niej, Wiktoria Panas z klasy 3C pięknie śpiewa utwór pt. „Nie bój się chcieć”.

Teraz czas na taniec - to uczniowie klasy 1B wychodzą onieśmieleni na scenę i bezbłędnie tańczą do piosenki „A ja wolę moją mamę”. Następnie uczniowie klas 6 radośnie śpiewają historię orkiestr dętych, a siódmoklasiści popisują się niesamowicie efektowną grą na flażoletach w marszu z filmu „Most na rzece Kwai”.

Wreszcie następuje profesjonalny występ chóru szkolnego „Libro di musica” w pieśniach „Wesołe ptaki” i „Kuma”, a po chórze na trąbce ślicznie gra Matylda Pitura z klasy 2A.

Ale to jeszcze nie koniec, bo teraz w tańcu do muzyki z filmu „Noce i dnie” w efektownych strojach prezentują się uczniowie klasy 3C, a „Tango dla mamy i taty” pięknie wyśpiewują uczniowie klasy 3D. Po występie swojej klasy Łucja Bojnowska niesamowicie śpiewa piosenkę pt. ”Na całym świecie mama”

I znów jest czas na pląsy. Tym razem to uczniowie klasy 3E wykonują dostojny „Taniec angielski”. Po tym występie dzieci z klasy 2a nadzwyczajnie śpiewają utwór pt.„ Każdy kwiat to mały świat”, piątoklasiści popisują się bezbłędnym wykonaniem piosenki „Eko cza - cza”, a chór szkolny wraz z uczniami klas 7 i klasy 3C prezentują wspólnie wesołą piosenkę pt.” Ach, jak przyjemnie”.

Jest godzina 18.30. Dzisiejszy program artystyczny dobiega końca. Koncert kończy przepiękna i wzruszająca do łez piosenka w wykonaniu uczniów klas 1B i 3C pt. ”Jesteś mamo skarbem mym”.

Na niejednej matczynej twarzy widać uśmiech, wzruszenie i łzy szczęścia. Cel  został osiągnięty.