O RÓZI REWELCE, INŻYNIERCE, CZYLI UCZNIOWIE KLASY 0A, 1B, 1C I 2B W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W dniach 21 - 25 maja 2018 r. uczniowie klas 0A, 1B, 1C i 2B odwiedzili Miejską Bibliotekę w Świdnicy, gdzie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej o wynalazkach. Dzieci wysłuchały opowiadania pt.”Rózia rewelka, inżynierka” Andrei Beaty i Davida Robertsa, w którym poznały dziewczynkę, która tam, gdzie inni widzieli zwykłe śmieci, dostrzegała inspirację i wieczorami w swoim pokoju budowała wspaniałe wynalazki z wszystkiego, co wpadło jej w ręce. Wymyśliła podawacz hot dogów, spodnie helowe i kapelusz odstraszający pytony. Ale nieśmiała Rózia z obawy przed porażką chowała te cuda pod łóżkiem. Aż pewnego dnia odwiedziła ją praciotka Róża, która nauczyła dziewczynkę, że porażek nie trzeba się bać, gdyż są one pierwszym krokiem na drodze do sukcesu.

Po wysłuchaniu zabawnej i mądrej opowieści, dzieci miały okazję do zapoznania się z doświadczeniami z nadmuchanym balonem. Wykonały także pracę plastyczną pt. ”Mój latający pojazd” oraz złożyły z papieru samolot. Zajęcia w bibliotece bardzo podobały się pierwszoklasistom. Dzieci były bardzo zaangażowane i aktywnie brały w nich udział. Zrozumiały też, że w życiu trzeba realizować swoje pasje i nie poddawać się niepowodzeniom.

KLASA 1B

KLASA 2B