WYCIECZKA UCZNIÓW KLASY 5B DO LUBINA

16 maja 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do ZOO do Lubina. Spotkaliśmy tam wiele ciekawych ptaków, bardzo dużo się o nich dowiedziałam. Sowy na swoich piórach mają krótkie, cienkie włoski, dzięki którym w nocy latają bezszelestnie. Ptaki były przepiękne! Widzieliśmy też zwierzęta domowe: śliczne króliczki, ogromne indyki, kury, słodkie świnki, bardzo małe kózki, które można było głaskać. Świetną atrakcją były też pomniki dinozaurów – ogromne i cudowne! Jednak z tych wszystkich atrakcji jedna podobała mi się najbardziej. A mianowicie były to piękne, dumne, kolorowe pawie. Chodziły sobie na wolności po całym parku. Dzięki temu można było zrobić im wspaniałe zdjęcia.
    Wycieczka bardzo mi się podobała. Na pamiątkę zostały mi piękne zdjęcia i miłe wspomnienia. Mam nadzieję, że kiedyś ponownie odwiedzimy te ciekawe zwierzątka i uprzejmego Pana Przewodnika.
Wiktoria Pojasek, kl. 5b

16 maja wraz z moją klasą pojechałam do Parku Wrocławskiego w Lubinie. Na samym początku poszliśmy do punktu, gdzie mieliśmy spotkać się z przewodnikiem. Gdy już przyszedł, najpierw pokazał nam, co jedzą zwierzęta. Były tam dania, które ludzie jedzą na co dzień, jednak zobaczyliśmy również inne, na które nie mogliśmy patrzeć: stare zabite myszki, świerszcze i różne robaki.
Kolejnym punktem naszej wycieczki była obserwacja ptaków. Bardzo podobały mi się pawie, które chodziły po parku jak po wybiegu. Spodobały mi się też: żurawie, sowy, kruki, bociany. Następnym punktem była zagroda ze zwierzętami, które mieszkają w oborach na wsi. Były tam bardzo śmieszne świnki, które wystawiały nam język. Mieszkał tam również osioł „Ob” i konik „Henio”. Pan przewodnik pozwolił nam pogłaskać baranka, który miał takie miękkie futro, jak dywan u moich dziadków. Kolejnym punktem programu był mini JuraPark, w którym mogliśmy podziwiać rzeźby różnych dinozaurów. Wraz z koleżankami: Julką, Leną, Laurą i Wiktorią zrobiłyśmy sobie tam sesję. Następnie nasze Panie pozwoliły nam pójść na plac zabaw.
Wycieczka bardzo mi się podobała.
Oliwia Szubert, kl. 5b