ODKRYWCY W KOŚCIELE POKOJU!

12 maja 2018 r. odbyła się kolejna wycieczka Odkrywców. Tym razem grupa miłośników historii odwiedziła Kościół pw. Świętej Trójcy, zwany Kościołem Pokoju. Jeszcze przed wejściem na plac kościelny, na wysokości murów obronnych miasta, uczniowie wysłuchali informacji na temat historii powstania i zasad budowy nowej, protestanckiej świątyni. Po przekroczeniu bramy zapoznali się z domem stróża, dzwonnika czy szkołą luterańską. Następnie wysłuchali informacji w kościele na temat najważniejszej budowli. Po zwiedzaniu  na  uczniów czekała niespodzianka - minigra miejska dotycząca wycieczki. Uczniowie podzieleni na 3 osobowe grupy z wielkim zaangażowaniem rozwiązywali podane im zagadki - liczyli drzwi, okna, spoglądali na drzewa, odszukiwali charakterystyczne miejsca w Kościele.
To jednak nie koniec atrakcji. Po ogólnym zwiedzaniu, chętna część uczniów wzięła  udział w IV Pikniku pod Wieżyczką, czyli akcji sprzątania pozostałości po XVIII wiecznej altanie znajdującej się w parku przy ulicy Armii Krajowej. Dzień zakończono wspólnym konkursem plastycznym,, zabawą z bańkami mydlanymi i grillem. To był dzień pełen historii...