ŚNIADANIE DAJE MOC!

9 maja 2018 r. dzieci z klasy IA samodzielnie przygotowywały drugie śniadanie. Głównym celem tych zajęć było kształcenie nawyków odpowiedniego odżywiania, rozwijanie kreatywności, doskonalenie samodzielności oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.
Po dokładnym umyciu rąk, założeniu ochronnych fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy. Na dzisiejsze zajęcia dzieci przyniosły do szkoły ulubione produkty i z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała smacznie, zdrowo i wyjątkowo. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Na stole nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki, sera i innych zdrowych składników. Na koniec dzieci posypywały kanapki wyhodowanym w klasie szczypiorkiem. Wszystkim smakowały samodzielnie przygotowane piękne dzieła sztuki kulinarnej. Popatrzcie sami...