KLASY 2 I 3 NA PRZEDSTAWIENIU PT. "KOZIOŁEK MATOŁEK"

UCZNIOWIE KLAS 2 I 3 NA PRZEDSTAWIENIU "KOZIOŁEK MATOŁEK"

22 lutego 2018 r. uczniowie klas drugich i trzecich obejrzeli spektakl Wrocławskiego Narodowego Teatru Edukacyjnego im. Adama Mickiewicza pt. "Koziołek Matołek". Nie ma chyba takiego dziecka, które nie znałoby tej barwnej postaci - bohatera historyjki obrazkowej Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem śledzili losy sympatycznego Matołka, który poszukując drogi do Pacanowa, przeżywał różne przygody. Spotkał zbójców, żołnierzy, pana Twardowskiego, babę w czerwonej spódnicy, był też na dworze królewskim i o mały włos nie poślubił królewny. Dzieci podziwiały grę aktorów i ich szybką metamorfozę. Do każdej nowej sceny musieli się przecież przebrać w inne kostiumy. Grze aktorskiej towarzyszyła piękna scenografia i efekty specjalne. A na koniec aktorzy zaprosili dzieci do wspólnego pamiątkowego zdjęcia!

A oto sprawozdania trzecioklasistów:

W czwartek 22 lutego 2018 r. razem z moją klasą 3c wybrałem się do teatru na przedstawienie pt. „Przygody Koziołka Matołka”. Spektakl trwał 70 minut, ale nim się obejrzałem skończył się i trzeba było wracać do szkoły. Sala wypełniona była uczniami z 2 i 3 klasy. Na scenie znajdowały się kolorowe i pomysłowe dekoracje, które często się zmieniały. Aktorzy występowali w barwnych strojach. Pokazali nam, jak Matołek poszukując Pacanowa przemierza świat, przeżywając mnóstwo ciekawych, ale i groźnych przygód. Mnie najbardziej podobała się rola głównego bohatera, gdyż był zabawny i sympatyczny. Z niecierpliwością czekam na kolejne pełne wrażeń widowisko.

Maksymilian Jezierski, 3c

Poszedłem dzisiaj do szkoły o godz. 10.55. Na początku była religia. Potem przyszła pani Ania i zabrała nas na przedstawienie do teatru w Świdnicy. Przedstawienie było o Koziołku Matołku. Aktorzy byli ładnie poprzebierani w stroje. A na scenie były drzewa i zielone kapusty i puszczali sztuczny dym. Całe przedstawienie było bardzo interesujące i ciekawe. Po zakończeniu spektaklu całą klasą poszliśmy do szkoły. Czytałem książkę o Koziołku Matołku, która mi się podobała, ale spektakl był też bardzo ciekawy i fajny.

Michał Skonieczny, 3c