KONCERT SYMFONICZNY DLA DZIECI "IDZIEMY Z AD@GIEM NA BAL DO KRÓLA"

W piątek 16 lutego 2018 r. uczniowie klasy 5b i przedstawiciele klas: 5a, 7a, oraz 7b byli na koncercie symfonicznym dla dzieci "IDZIEMY Z AD@GIEM NA BAL DO KRÓLA". W Teatrze Zdrojowym im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie Zdroju dla młodych melomanów wystąpiła Orkiestra symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie koncertu była "Śpiąca królewna " Piotra Czajkowskiego. Dyrygent opowiadał dzieciom akcję sztuki, następnie orkiestra grała wybrane fragmenty baletu. Dyrygentowi w prowadzeniu koncertu pomagał aktor Jakub Grzybek z pacynką Ad@giem. Słuchacze dowiedzieli się, jak należy przychodzić na bal i jak się na nim zachować. Uczniowie z koncertu byli zadowoleni. Większość z nich po raz pierwszy miała okazję widzieć i słyszeć orkiestrę symfoniczną.