I MIEJSCE OSKARA PERKA W SZACHOWYM GRAND PRIX SM W ŚWIDNICY

11 lutego 2018 r. odbył się drugi z siedmiu turniejów Grand Prix Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy w Szachach. Pierwszy turniej, który odbył się w styczniu, zgromadził na starcie 26 uczestników. W drugim wzięło udział 40 osób. Grano tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Wśród juniorów do lat 12 zwyciężył Oskar Perek z klasy IV e , który w "generalce" zajął wysokie 3 miejsce, wyprzedzając kolegów startujących w grupie do lat 18, a także wielu seniorów! Dzień wcześniej Oskar wystartował w Dzierżoniowie w IX Tewzadze Open 2018 i zajął tam 4 miejsce , czyli tuż za podium w grupie zawodników do lat 15 .
Wszyscy uczestnicy turnieju w Świdnicy otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych puchary i medale z rąk prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Andrzeja Brzozowskiego. Koordynatorem turnieju był Wojciech Kowalczuk.