UCZNIOWIE KLASY 1B W MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA W ŚWIDNICY

UCZNIOWIE KLASY IB W MUZEUM DAWNEGO KUPIECTWA W ŚWIDNICY

9 lutego 2018 r. uczniowie klasy 1B wybrali się na pieszą wycieczkę do Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy. Przez kilka poprzednich dni na zajęciach z edukacji matematycznej pierwszaki mówiły o ważeniu, poznały różne rodzaje wag, ważyły różne przedmioty, dokonywały obliczeń dotyczących ciężaru, utrwalały pojęcia: lżejszy, cięższy, waży tyle samo. Aby poszerzyć swoją wiedzę na te tematy, uczniowie udali się do Muzeum Dawnego Kupiectwa, aby zapoznać się z Działem Metrologicznym, w którym gromadzi się, opracowuje i udostępnia zabytki kultury materialnej zawiązane z wymianą towarową. Dzieci mogły obejrzeć realia kupieckie, wśród których były wszelkich typów wagi i odważniki, łokcie, średnicomierze oraz miary nasypne i nalewne. Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość zważenia się na wadze muzealnej. Po muzeum oprowadzał dzieci p. Zbigniew Malicki. Dziękujemy!