KONKURS PIERWSZEJ POMOCY "UMIEMY POMAGAĆ"

22 listopada odbył się XI Międzyszkolny Konkurs  Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać”. Wzięli w nim udział uczniowie z ośmiu świdnickich szkół podstawowych. Ich zadaniem było pokazanie, w jaki sposób należy udzielić pomocy poszkodowanym w różnych wypadkach. Musieli udowodnić, że umieją pomóc osobie porażonej prądem, z  raną ciętą  i poparzonemu dziecku. Sędziowie oceniali również działania uczniów w sytuacjach udzielania pomocy osobie, która straciła przytomność lub ma intensywny krwotok z nosa.
Na stacjach oceniane były:
1.    bezpieczeństwo zawodników,
2.    ratowanie życia,
3.    wezwanie kwalifikowanej pomocy,
4.    udzielenie pierwszej pomocy,
5.    umiejętność samodzielnego działania każdego z zawodników, kierowanie pracą zespołu i praca zespołowa.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Konstancja Kulak kl. 6b, Igor Ryglowski kl.7a i Wiktor Barabach kl.7a zajęła II miejsce!

Na wynik konkursu miały również wpływ: prezentacja wcześniej przygotowanego plakatu oraz hasła dotyczących bezpiecznej jazdy na rowerze.

Gratulujemy drużynie!