UCZNIOWIE KLASY 6C PROMUJĄ WOLONTARIAT!

UCZNIOWIE KLASY 6C PROMUJĄ WOLONTARIAT

Uczniowie klasy 6c kolejny raz dowiedli, że idee związane z wolontariatem są bliskie ich sercom. Tym razem umiejętność współpracy oraz swoją skuteczność w działaniu pokazali, organizując klasową zbiórkę darów dla świdnickiego schroniska dla zwierząt. Dzięki ogromnej empatii dzieciaków oraz ich wrażliwości na krzywdę innych, udało się zebrać sporo potrzebnych artykułów. Dary zostały dostarczone do schroniska w czwartek, 30 listopada, przez reprezentantów klasy 6c i wychowawczynię świetlicy - Panią Krzysztofę Solak, która od początku wspiera działania wolontarystyczne uczniów.
Przypomnijmy, że uczniowie kl. 6c od początku roku szkolnego żywo promują wolontariat, wspomagając potrzebujących: we wrześniu zebrali artykuły szkolne dla jednego ze świdnickich domów dziecka, do którego udali się z wizytą w celu przekazania darów i odwiedzenia rówieśników, w październiku przekazali TMLiKPW zebrane przez siebie znicze na polskie cmentarze na Kresach, w listopadzie pamiętali o wyżej opisane akcji zbiórki artykułów dla zwierząt, a grudzień to dla dzieci z 6c miesiąc organizowania paczek z żywnością dla Polaków zamieszkałych za wschodnią granicą.
Dzięki tym inicjatywom uczniowie nie tylko dostrzegają i są wrażliwi na potrzeby środowiska lokalnego, ale również potrafią wskazać w środowisku lokalnym organizacje i instytucje zajmujące się wolontariatem.