ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE (1A, 1B, 1C, 2A, 2C)

ANDRZEJKI W NASZEJ SZKOLE

30 listopada 2017 roku w wielu klasach odbyły się szkolne andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycjami i obrzędami naszego kraju związanymi z tym świętem.

ANDRZEJKI W KLASIE 1A

ANDRZEJKI W KLASIE 1B

W klasie 1B uczniowie hucznie obchodzili andrzejki w czwartek 30 listopada. Na ten zabawowy czas wiele dzieci przygotowało ciekawe i śmieszne wróżby zarówno dla dziewczynek jak i chłopców. Były więc: wróżby z butami, przekłuwanie serc z imionami, numerologia, mowa kwiatów i kolorów, losowanie przedmiotów o symbolicznym znaczeniu i wiele, wiele innych. Rodzice przygotowali też na ten dzień dla dzieci przepyszne ciasteczka z wróżbami. Andrzejkowej zabawie w klasie 1B towarzyszyło przysłowie: „Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście”. I chociaż dzisiaj nikt już nie wierzy w andrzejkowe wróżby przepowiadające przyszłość, to wróżącym w zabawie towarzyszyła żartobliwa nadzieja, że szczęśliwa przepowiednia się jednak spełni.

ANDRZEJKI W KLASIE 1C

ANDRZEJKI W KLASIE 2A

30 listopada 2017 r. w klasie 2A odbyły się klasowe andrzejki. Było wesoło i tajemniczo. Dzieci z pomocą swojej Pani przygotowały wróżby, a rodzice zadbali o smaczny poczęstunek. Malwina przebrała się za czarnoksiężnika i miała czarodziejską pałeczkę. Uczniowie liczą zatem, że wszystkie dobre wróżby się spełnią.

ANDRZEJKI W KLASIE 2C

30 listopada 2017 r. w naszej klasie odbyły się andrzejki. W tym dniu każdy z nas szukał odpowiedzi na pytania związane z przyszłością: Kim będę? Kogo poślubię? My już wiemy, że na przykład nasz kolega Maks w przyszłości zostanie prezydentem Polski, Zosia nauczycielką, a Szymon marynarzem! To był udany dzień. Śmiechu było co niemiara i wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani wróżbami andrzejkowymi. Zresztą zobaczcie sami!