UCZNIOWIE KLAS 1-3 WE WROCŁAWIU NA MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE

UCZNIOWIE KLAS I-III WE WROCŁAWIU NA MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE

22 listopada 2017 r. uczniowie klas 1-3 pojechali do Wrocławia, gdzie w Hali Stulecia obejrzeli MOSKIEWSKĄ REWIĘ NA LODZIE. Rosyjscy tancerze zaprezentowali fantastyczne, baśniowe widowisko dla dzieci, oparte na motywach baśni autorstwa H. Ch. Andersena pt. „Królowa Śniegu”. Dzieci usłyszały doskonałą i oryginalną warstwę muzyczną, podziwiały choreografię pełną indywidualnych popisów zawierających trudne elementy jazdy figurowej na lodzie opracowaną przez znakomitą mistrzynię jazdy figurowej na lodzie Olgę Kondraszową. Uczniów zaskoczyła także bogata scenografia, a zwłaszcza wspaniałe kostiumy tancerzy, dekoracje, światła oraz efekty pirotechniczne.

W środę 22 listopada 2017 r. pojechałem z moją klasą do Wrocławia na spektakl w wykonaniu rosyjskich tancerzy pt. "Królowa Śniegu". Było to niezwykłe przedstawienie, gdyż aktorzy nie występowali na scenie teatralnej, ale na tafli lodowiska, specjalnie przygotowanej na to wydarzenie w Hali Stulecia. Wszystkie postaci poruszały się na łyżwach, tańczyły, śpiewały i mówiły swoje role. Niektóre z nich były zabawne i miłe (np. misie), a inne ponure, niesympatyczne i złe (Królowa Śniegu i jej służący). Ich kostiumy były piękne, kolorowe, błyszczące i pomysłowe. Podczas występu rozbrzmiewała łagodna muzyka, choć momentami była głośna. Na scenę padało światło w różnych kolorach, pojawiły się też sztuczne ognie. Akcja toczyła się błyskawicznie, więc czas minął mi bardzo szybko. Mam nadzieję, że będzie jeszcze niejedna okazja, by zobaczyć takie ciekawe widowisko.
Maksymilian Jezierski, kl. 3 c

W środę, 22 listopada 2017 r. pojechaliśmy z całą klasą i Panią Anią na wycieczkę do Wrocławia do Hali Stulecia na rewię na lodzie pod tytułem "Królowa Śniegu". W autobusie siedziałam obok Ady Ćwik. Podczas podróży bawiłyśmy się w kalambury. Podróż minęła nam szybko. Zanim weszliśmy do Hali Stulecia, widzieliśmy wysoką wieżę, w którą uderzają pioruny. Chwilę przed rozpoczęciem spektaklu na lodowisko wyszedł Mikołaj. Potem rozpoczął się występ. Najbardziej podobało mi się, jak włączyły się sztuczne ognie. Po występie ja z Adą kupiłyśmy sobie świecące opaski. Gdy wracaliśmy do Świdnicy, widzieliśmy najwyższy budynek we Wrocławiu Sky Tower. To była bardzo udana wycieczka. Natasza Pełka Dnia 22 listopada, w środę, wraz z klasą 3c pojechałam na rewie lodową do Wrocławia. Jechaliśmy na nią około 1 godz. i 30 min. Jak już dojechaliśmy na miejsce, wszyscy wyszliśmy z autokaru i poszliśmy do Hali Stulecia. Gdy już wszyscy weszli i zajęli swoje miejsca, zaczął się spektakl. Na początku wyszły panie z trzema dużymi lustrami i zaczęły tańczyć na lodzie. Później wyszły panie przebrane za choinki. Moim zdaniem całkiem śmiesznie wyglądały. Najbardziej mi się podobało, jak Królowa Śniegu przyjechała na swoich saniach i wzięła Kaja do swojego zamku. Ten spektakl na lodzie bardzo mi się podobał. Był ciekawy i śmieszny. Ta wycieczka była bardzo udana! :]
Milena Pietrzyk , kl. 3c

22 listopada 2017 r. 0 08.30 wyjechaliśmy na wycieczkę autobusem do Wrocławia ze Świdnicy. Podróż była niesamowita, a występ jeszcze lepszy. Na wycieczkę pojechaliśmy do Hali Stulecia. Budynek był ogromny, a hala piękna. Aktorzy byli Rosjanami i pięknie tańczyli na lodzie. Przed występem pan chodził i sprzedawał zabawki. Moim zdaniem najlepszy był wiatraczek, bo świecił na czerwono, niebiesko, zielono i żółto, i grała z niego muzyczka. Występ był ciekawy, aktorzy byli pięknie ubrani w stroje z bajki. Hala Stulecia była duża i znajdowała się niedaleko zoo. Po spektaklu wróciliśmy do autobusu i do Świdnicy. Po drodze we Wrocławiu widzieliśmy tramwaje, wysokie budynki, mosty i rzeki. Po godzinie 14 wróciliśmy i na parkingu czekali na nas rodzice.
Michał Skonieczny, kl. 3 c

W środę 22 listopada pojechaliśmy z całą klasą i Panią Anią na wycieczkę do Wrocławia do Hali Stulecia na rewię na lodzie pod tytułem "Królowa Śniegu". W autobusie siedziałam obok Ady Ćwik. Podczas podróży bawiłyśmy się w kalambury. Podróż minęła nam szybko. Zanim weszliśmy do Hali Stulecia, widzieliśmy wysoką wieżę, w którą uderzają pioruny. Chwilę przed rozpoczęciem spektaklu na lodowisko wyszedł Mikołaj. Potem rozpoczął się występ. Najbardziej podobało mi się, jak włączyły się sztuczne ognie. Po występie ja z Adą kupiłyśmy sobie świecące opaski. Gdy wracaliśmy wszyscy do Świdnicy, widzieliśmy najwyższy budynek we Wrocławiu Sky Tower. To była bardzo udana wycieczka.
Natasza Pełka, kl. 3c

Na wycieczce byliśmy we Wrocławiu. Oglądaliśmy przedstawienie pod tytułem Królowa śniegu. Podobały mi się pingwinki, które występowały na scenie. Bardzo podobało mi się, jak pan rozdawał świecące zabawki.
Adrianna Ćwik, kl. 3c

A oto widowisko widziane oczami dzieci z klasy 1B:

autor: Dawid Markowicz

autor: Szymon Zemsta