MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

Niezmiernie miło nam poinformować, że uczennica klasy 7b Anna Galicka zajęła I miejsce w XIV Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Człowiek kreatywny żyje ciekawiej”. Finał konkursu odbył się 21 listopada 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 1 w Świdnicy.  Jego celem było rozbudzanie wrażliwości na piękno słowa, kształtowanie umiejętności pięknego czytania oraz rozwijanie i utrwalanie potrzeb i nawyków czytelniczych. Uczestników konkursu obowiązywało przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu dowolnej książki z zakresu literatury dziecięco-młodzieżowej, w którym zawarty jest opis twórczego działania.
Ania wystąpiła w kategorii klas V-VII i zaprezentowała fragment książki Megan McDonald „Hania Humorek”. W kategorii klas młodszych natomiast została wyróżniona uczennica klasy 4c Julia Fitrzyk, która przeczytała fragment utworu Fanny Joly „Pralinka”.
Serdecznie gratulujemy!