ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA

W poniedziałek, 13 listopada, odbyły się szkolne eliminacje Konkursu Pięknego Czytania. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „Człowiek kreatywny żyje ciekawiej!”. Zadaniem uczestników było przygotowanie i piękne przeczytanie fragmentu dowolnie wybranego tekstu z zakresu literatury pięknej, w której zawarty jest opis twórczego działania. Wbrew pozorom zadanie to nie należało do najłatwiejszych. Jury oceniało umiejętność czytania pod względem poprawnej dykcji, właściwej modulacji i intonacji, płynności oraz ciekawej interpretacji tekstu. W zmaganiach zwyciężyły Anna Galicka z kl. 7b oraz Julia Fitrzyk z kl. 4c, które będą reprezentować naszą szkołę w konkursie miejskim 21 listopada 2017 r. Gratulujemy i trzymamy kciuki.