MINIPIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT - MAMY MISTRZOSTWO ŚWIDNICY

MINIPIŁKA KOSZYKOWA DZIEWCZĄT - MAMY MISTRZOSTWO ŚWIDNICY!

Dziewczęta z SP nr 8 w Świdnicy bez problemu wygrały Turniej Minipiłki Koszykowej w Igrzyskach Dzieci w ramach 'Współzawodnictwa szkolnego 2017-2018'. Zawody odbyły się 14 listopada na Hali Zawiszów przy SP 1. Przystąpiło do nich sześć szkolnych reprezentacji. Młode koszykarki z ósemki praktycznie rozgromiły swoje rywalki, najpierw w fazie grupowej wygrywając z SP 315 (68-2) oraz z SP 1 (36-4), następnie w finałach pokonując zawodniczki SP 6 (38-6). Jedynie w ostatnim meczu decydującym o pierwszym miejscu dziewczęta z SP 105, które też do tej pory były niepokonane, stawiły Ósemce większy opór. Ostatecznie jednak lepsze okazały się zawodniczki SP 8, wygrywając 23-16. To one reprezentować będą Świdnicę w dalszych szczeblach rozgrywek minikoszykówki. Na zakończenie turnieju organizator imprezy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, przygotował pamiątkowe dyplomy oraz medale. Finalistom przypadły również talony na nagrody sportowe. Wyróżnione zostały też najlepsze zawodniczki w zespołach, z naszej szkoły była to Vanessa Bachta.

Końcowa klasyfikacja:
1. miejsce  SP nr 8
2. miejsce SP nr 105
3.miejsce SP nr 1

4. miejsce SP nr 6
5. miejsce SP nr 315
6. miejsce SP nr 4

Oto skład drużyny:

Vanessa Bachta - najlepsza zawodniczka zespołu, Wiktoria Bejster, Klaudia Owczarek, Natalia Głogiewicz, Oliwia Cieślak, Lidia Banach, Olga Slatan, Kamila Wojnarowska, Kinga Frączek, Adrianna Dobrowolska, Martyna Markiewicz, Aleksandra Wolano.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.