XIX FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ W ŻAROWIE

10 i 11 listopada 2017 r. w Żarowie odbył się XIX Festiwal Pieśni Patriotycznej. Pierwszego dnia prezentowali się soliści, a drugiego chóry i zespoły śpiewacze. Naszą szkołę w kategorii soliści w wieku 10-12 lat reprezentowała Amelia Powroźnik z klasy 5b, w której wykonaniu jury usłyszało dwie pieśni - Kocham cię, Polsko (muzyka: Andrzej Banasiewicz, słowa: Anna Przemyska) oraz Białe róże (muzyka: Mieczysław Kozar-Słobódzki, słowa: Kazimierz Wroczyński i autorzy nieznani).
W kategorii chóry i zespoły śpiewacze a cappella reprezentował nas Chór szkolny Libro di muzica. Podczas konkursu wykonał on: Pałacyk Michla (słowa: Józef Szczepański, muzyka: autor nieznany) oraz pieśń Piechota (słowa i muzyka: Leon Łuskino). Chór i solistkę do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki p. Kamilla Banaszczyk.
Ciekawostka.
Na festiwalu można też było usłyszeć nauczycielkę naszej szkoły panią Kamillę Banaszczyk. Występowała ona w kategorii soliści seniorzy i w tej kategorii otrzymała wyróżnienie.