WIZYTA W SCHRONISKU DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

Przez cały miesiąc październik uczniowie klas 1-3 oraz 4-7 zbierali karmę, zabawki, piasek, koce i inne gadżety dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Świdnicy. Była to wspólna akcja przeprowadzona w szkole przez Samorząd Uczniowski i Szkolny Klub Wolontariatu. W piątek, tj. 10 października, przedstawiciele małego i dużego Samorządu Uczniowskiego odwiedzili zwierzaki, przekazując im zebrane dary. W pierwszej kolejności odwiedzono kociarnię. Wygłaskano koty i te duże i te małe. Następnie udano się do boksów, w których znajdują się psy. Większość z nich poprzez szczekanie i skakanie starało się zwrócić na siebie uwagę. Wzruszeń było co niemiara. Dodatkowo dzieci dowiedziały się o pracy schroniska, zasadach adopcji zwierząt, pracy wolontariusza - jego obowiązkach i formach współpracy. Serce wszystkich uczniów skradł jednak piękny rudy kocur DYZIO.

Wchodząc do schroniska mogliśmy ujrzeć pięknego rudego kotka - Dyzia odpoczywającego na wersalce. Gdy przynieśliśmy karmę, Panie nam podziękowały i wręczyły dyplom. Zwierzęta znajdujące się w schronisku w większości są przestraszone, a niektóre pełne energii i uśmiechu.
Ada sowa, kl. 7b

W schronisku najbardziej zaskoczyło mnie to, że cała zebrana karma starczy na trzy dni. A najbardziej zapamiętałam rudego kotka - Dyzia, który był bardzo ładny.
Milena Malicka, kl. 7b