XXVI PRZEGLĄD PIOSENKI TURYSTYCZNEJ I EKOLOGICZNEJ "NA SZLAKU"

3 listopada 2017 roku  odbył się XXVI  Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej "Na szlaku". W trakcie konkursu zaprezentowało się 30 podmiotów wykonawczych ze szkół podstawowych i średnich.
Występujących oceniało jury w składzie :
*pani Anna Kozłowska - nauczyciel śpiewu oraz skrzypiec Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy,
*pani Romana Soja - członek Świdnickiego Uniwersytetu 3 wieku,
*pan Andrzej Kiszecki - choreograf zespołu Pieśni i Tańca Jedliniok, działającego przy Uniwersytecie Wrocławskim.
Naszą szkołę na przeglądzie reprezentował zespół Ósemki, przygotowany przez nauczyciela muzyki panią Kamillę Banaszczyk, w składzie:
Daria Kwiecińska - gitara, śpiew (6a),
Jakub Moneta - fortepian (7a),
Weronika Rutkowska - śpiew (7a),
Sandra Łazarczyk - śpiew (7a),
Klaudia Owczarek - śpiew (7a),
Julia Turek - śpiew (7a),
Rafał Szumski - śpiew (7b),
Kacper Wrzodek - śpiew (7b).
W ich wykonaniu zebrani wysłuchali dwie piosenki: Pocztówka z Beskidu i Od Turbacza wieje wiatr.
Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury postanowiło przyznać naszemu zespołowi nagrodę w kategorii duety i zespoły.
Gratulujemy.