WYCIECZKA ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STAŻY POŻARNEJ W ŚWIDNICY

WYCIECZKA UCZNIÓW ZE ŚWIETLICY SZKOLNEJ DO KOMENDY POWIATOWEJ PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W ŚWIDNICY

31 października 2017 r. uczniowie z klasy 1a i 3b uczęszczający do świetlicy szkolnej odwiedzili Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy. Wyjście miało na celu zapoznanie dzieci ze specyfiką pracy strażaka, poznanie warunków codziennej służby strażaka oraz poszerzenie wiedzy w zakresie bezpieczeństwa.
Uczniowie poznali sposób obsługi zgłoszeń alarmowych, udali się do garażu, gdzie strażacy zaprezentowali wozy strażackie i omówili podstawowe wyposażenie pożarnicze samochodu ratowniczo-gaśniczego.                                                                                    Wycieczka była pełna wrażeń i radości, a uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o niezapomniane wrażenia   i wiedzę.

Organizatorkami wycieczki były panie ze świetlicy szkolnej.