GRA MIEJSKA "NA OKRĄGŁO - ROWEREM PRZEZ MIASTO"

GRA MIEJSKA - "NA OKRĄGŁO - ROWEREM PRZEZ MIASTO"

25 października 2017 r. na terenie naszej szkoły odbyła się gra miejska „NA OKRĄGŁO – ROWEREM PRZEZ MIASTO”, której organizatorem był Urząd Miasta Świdnicy. Konkurs miał na celu promocję nowopowstałych miejskich ścieżek rowerowych. W grze wzięło udział dziewięć drużyn ze świdnickich szkół podstawowych. Ich zadaniem było rozwiązanie zadań rozmieszczonych na terenie szkolnego miasteczka ruchu drogowego. Uczniowie Ósemki musieli między innymi napompować oponę rowerową na czas, pochwalić się wiedzą dotyczącą kolarstwa lub  wykazać się znajomością znaków drogowych. Doskonale poradzili sobie ze wszystkimi zadaniami, czego efektem było zajęcie przez dwie nasze drużyny miejsc na podium. Drużyna klasy 6c w składzie: Łucja Miłkowska, Oliwier Banasiak, Bartosz Trojanowski, Jakub Rosa i Jakub Piotrowski zajęła trzecie miejsce. Natomiast na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie klasy 6a: Anna Niekrasz, Oliwia Cieślak, Eryk Bartoszewicz, Wojciech Król i Karol Jakubczyk.
Zmaganiom sportowym towarzyszyła świetna zabawa, również za sprawą towarzyszącego grze terenowej festynu. Zawodnicy i uczniowie Ósemki mieli okazję zjeżdżać na dmuchanych zjeżdżalniach, bawić się zwierzakami zrobionymi z balonów lub cieszyć się wymalowaną twarzą.  Dodatkowo mogli posilić się słodką bułką i ciepłą kiełbasą.