SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W czwartek, 26 października 2017 r., odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klas IV-VII. Cele konkursu obejmowały m.in.: popularyzowanie treści patriotycznych, budowanie postaw patriotycznych wśród młodego pokolenia Polaków, uwrażliwienie na piękno mowy ojczystej oraz rozwijanie zdolności recytatorskich.
Jury, oceniając prezentacje sceniczne młodych recytatorów, brało pod uwagę: dobór (odpowiedni do wieku i predyspozycji recytatora) i interpretację tekstu, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.
Konkurs ten stanowił szkolne eliminacje do Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej, w którym reprezentować nas będą zwyciężczynie szkolnego etapu: Daria Kwiecińska z kl. VI a (wiersz E. Słońskiego „Ta, co nie zginęła”), Anna Galicka z kl. VII b (wiersz K.I. Gałczyńskiego „Szturm”) i Wiktoria Zięba z kl. VII d (wiersz Stanisława Pelikana „Dąb”). Wyróżnienia otrzymali: Hanna Karpińska z kl. IV c, Hanna Kubik z kl. V b, Marta Domarecka z kl. V b, Lilianna Kozłowska z kl. VI a, Konstancja Kulak z kl. VI b, Hanna Janiszewska z kl. VI c i Adam Cisek z kl. VII d. Gratulujemy!