DZIEŃ LWOWA I KULTURY KRESOWEJ

We wtorek, 17 października 2017 r., uczniowie naszej szkoły - Lidia Banach z kl. 7c i Krzysztof Wyszyński z kl. 6c uczestniczyli w uroczystościach z okazji Dni Lwowa i Kultury Kresowej w Teatrze Miejskim w Świdnicy. Bogaty program artystyczny uświetnili swoim występem, recytując wiersze o tematyce kresowej: „Moje miasto” Z. Herberta oraz liryczne wspomnienia z Kresów przywołane wspólnie z Przyjacielem Szkoły – Panem Karolem Liwirskim. Na scenie świdnickiego teatru wystąpił również chór szkolny, którego członkowie przed licznie zgromadzoną publicznością zaśpiewali lwowskie przyśpiewki.
Przypomnijmy, że społeczność szkolna Ósemki od kilku lat współpracuje ze świdnickim oddziałem Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, między innymi biorąc udział w akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia”, organizując sympozja historyczno-literackie na temat Kresów, dbając o miejsca pamięci związane z Kresami.