II DOLNOŚLĄSKI KONKURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO "ZDOLNY ŚLĄZACZEK"

Gratulujemy uczennicy klasy 6b Olimpii Pijanowskiej, która uzyskała tytuł FINALISTY II DOLNOŚLĄSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO zDolny Ślązaczek dla uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska. Sukces Olimpii jest tym większy, że w konkursie udział wzięło łącznie ponad dziesięć tysięcy uczestników z niemal pięciuset szkół podstawowych! Po etapie szkolnym i powiatowym do ścisłego finału zakwalifikowało się 56 uczestników.
Część pisemna, którą Olimpia pisała 27 stycznia,  trwała 80 minut i wymagała wypełnienia 14-stronicowego arkusza konkursowego, który zawierał zadania sprawdzające umiejętność słuchania i czytania ze zrozumieniem, pisania oraz bardziej zaawansowanej znajomości (w stosunku do etapu szkolnego i powiatowego) leksyki, gramatyki i ortografii, a także bardziej szczegółowych (w stosunku do etapu szkolnego i powiatowego) zagadnień związanych z realioznawstwem krajów anglojęzycznych.
Część pytań etapu finałowego zDolnego Ślązaczka  odnosiła się do treści wzruszającej lektury konkursowej  ‘White Fang’  („Biały Kieł”) Jacka Londona, którą Olimpia musiała przeczytać w oryginale i zapamiętać wiele szczegółów.
I jak widać udało się to znakomicie!
Wszystkie etapy konkursu przyniosły wiele emocji, dobrej zabawy i mnóstwo satysfakcji.