ZAJĘCIA O MONGOLII W KLASIE 1A

27 stycznia 2017 r. dzieci z klasy IA miały niecodziennego gościa - mamę jednej z uczennic - panią Munkchimeg Mandakh - Rosę. Zajęcia w tym dniu poświęcone były Mongolii. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy, np. że Mongolia jest krajem pięć razy większym od Polski, że ma tylko 3 miliony mieszkańców (a Polska ma ich ponad 38 milionów!). W Mongolii, tak jak u nas, są cztery pory roku, klimat jest suchy, a jeziora słone. Na pustyni Gobi archeolodzy do dziś odnajdują ślady życia dinozaurów. Mama Hani pokazała dzieciom film o mongolskiej szkole i opowiedziała o wielu ciekawych zwyczajach - o jurtach, o wielbłądach, o wyścigach konnych, o słonej herbacie, o pięknych strojach (Hania ubrała w tym dniu piękną mongolską sukienkę) i o nowoczesnej stolicy - Ułan Bator. Na zakończenie spotkania był słodki poczęstunek. Dzieci pięknie podziękowały za ciekawe zajęcia.