UCZNIOWIE KLAS 3B I 3E W HUMANITARIUM WE WROCŁAWIU

14  grudnia 2016 r. uczniowie klas 3b i 3e pojechali do Humanitarium do Wrocławia na warsztaty naukowe pt."Wulkany". W czasie warsztatów dzieci zapoznały się ze zjawiskiem wulkanu. Odkryły, jak zbudowana jest Ziemia i czy lawa może być zimna. Dowiedziały się, które ze sławnych wulkanów są aktywne, a które uśpione i nie należy się ich obawiać. Następnie każdy uczestnik skonstruował swój własny wulkan i spowodował jego erupcję.

Po warsztatach dzieci obejrzały wystawę "Odnawialne źródła energii". Pokonali przy tym trzyetapową ścieżkę edukacyjną składającą się z interaktywnych eksponatów i multimediów. Przekonali się za pośrednictwem zmysłów jak w prosty sposób można przetworzyć różne rodzaje energii naturalnej w energię elektryczną, którą wykorzystuje się w każdym gospodarstwie domowym. Wystawa ta okazała się doskonałą zabawą dla dzieci i skłoniła uczniów do refleksji, że należy dbać o środowisko naturalne.

A oto relacja z wycieczki Kacpra Batora z klasy 3b:

"14 grudnia całą klasą pojechaliśmy na wycieczkę do Humanitarium we Wrocławiu. W wycieczce towarzyszyła nam klasa 3e oraz nauczyciele. Na początku poszliśmy do laboratorium, w którym ulepiliśmy wulkany z ciastoliny. Następnie pani pokazała nam, w jaki sposób wykonać lawę z sody oczyszczonej, płynu do naczyń i octu. Kolejnym punktem wycieczki była sala, w której za pomocą różnych doświadczeń poznaliśmy w jaki sposób można wytworzyć prąd z siły wiatru, wody lub światła. Rozwiązywaliśmy również różne łamigłówki. Wycieczka ta bardzo mi się podobała, gdyż za pomocą ciekawych eksperymentów poznałem reguły, którymi kierują się siły natury i wiem, jak można je wykorzystać w życiu codziennym".

Więcej zdjęć z tej wycieczki można obejrzeć w GALERII w zakładce WYCIECZKI KLASOWE - HUMANITARIUM 2016.