PASOWANIE UCZNIÓW KLAS I NA CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

22 i 29 listopada 2016 roku uczniowie klasy pierwszej zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, poznały bibliotekę, dowiedziały się, gdzie znajdują się książki przeznaczone dla najmłodszych i jak należy wypożyczyć książkę, wysłuchały wiersza J. Huszczy „Skarga książki”, obejrzały prezentację multimedialną i odgadywały zagadki związane z postaciami z lektur szkolnych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali drobne upominki, listy dla rodziców, ale przede wszystkim samodzielnie wypożyczyli swoje pierwsze książki z biblioteki szkolnej.