JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH MŁODSZYCH (0A, 0B, 1A, 2B, 3A, 3B, 3C)

JAK OBCHODZILIŚMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASACH MŁODSZYCH

25 listopada 2016 r. w naszej szkole zrobiło się "pluszowo", ponieważ dzieci z młodszych klas, z okazji Dnia Pluszowego Misia, przyniosły swoje ulubione przytulanki.

KLASA 0A

W tym dniu najmłodsi uczniowie z oddziału 0A nie zapomnieli o swoich pluszakach. W grupie nie zabrakło piosenek, wierszyków, zabaw ruchowych i prac plastycznych związanych z misiami. Ten dzień z pewnością zapisze się w pamięci dzieci jako miły i pluszowy – taki, jak przyniesione przez nich misie.

KLASA 0B

Dzień Pluszowego Misia był okazją do poznania historii powstania tego święta.W tym dniu  dzieci przyniosły do szkoły swoich ulubieńców: misie, misiaczki i całkiem duże misie. Z dużym zainteresowaniem słuchały wierszy i bajek o misiach,nauczyły się piosenki "O kochaniu misia", rysowały, wycinały i lepiły bohaterów bajek.
Na koniec dnia rodzice mogli podziwiać efekty ich pracy na wystawie.

KLASA 1A

Na zajęciach w klasie 1a dzieci opowiedziały o tym, jak bardzo ich misie pomagają im w życiu, zwłaszcza wtedy, gdy pojawiają się jakieś małe tęsknoty i smuteczki.

KLASA 2B

W klasie 2b po przedstawieniu swoich pluszaków dzieci dowiedziały się, że pierwsze misie powstały na cześć prezydenta USA Teodora Roosevelta, który podczas jednego z polowań nie zgodził się na zastrzelenie młodego niedźwiadka.

W 2002, w setną rocznicę powstania zabawki, dzień 25 listopada ustanowiony został Światowym Dniem Pluszowego Misia.

„Proszę państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie państwu łapę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.”

J.Brzechwa

KLASA 3A

Dzieci z klasy 3a przyszły do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Opowiadały o nim ciekawe historie, układały zdania i zapisywały w zeszytach. Wychowawczyni zapoznała uczniów z misiami, które są głównymi bohaterami bajek i dobranocek m.in. "Miś Koralgol", "Miś Uszatek", "Miś Kudłatek’" czy "Miś Puchatek".

KLASA 3B

Z okazji Dnia Pluszowego Misia również w klasie 3b zagościły misie, które towarzyszyły dzieciom na zajęciach i na przerwach. Pola przyniosła nawet do klasy maskotkę misia, która bawiła się w dzieciństwie jej mama. To był bardzo oryginalny miś, bez uszka, bez noska, twardy w dotyku i ciężki, ale równie piękny jak te współczesne zabawki.

KLASA 3C