X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY "UMIEMY POMAGAĆ"

Uczniowie naszej szkoły: Wiktor Barabach, Jakub Kurek oraz Igor Ryglowski z VIa zajęli II miejsce w X Międzyszkolnym Konkursie Udzielania Pierwszej Pomocy „Umiemy pomagać”. Gospodarzem tego konkursu była Szkoła Podstawowa nr 315 w Świdnicy.

Nasi uczniowie udzielali pomocy osobie porażonej prądem, poszkodowanemu, który miał złamanie otwarte ręki, chłopcu z krwotokiem z nosa oraz z ranami rąk, dziewczynce, która zemdlała, osobie z poparzeniami I i II stopnia. Musieli również wykonać resuscytację krążeniowo–oddechową u dorosłego człowieka. Naszą reprezentację wspomagały uczennice z klasy 5a w składzie: Pola Rychlińska, Oliwia Cieślak oraz Wiktoria Bielawna, które wykonały plakat o znaczeniu pierwszej pomocy oraz hasło o bezpiecznym zachowaniu w szkole. Również reprezentacja dziewczynek była nagradzana punktami, które komisja dopisywała do punktacji drużyny szkoły. Serdecznie gratulujemy zajęcia II miejsca.